8-10 Yaş Atölyemizde Neler Var?

8-10 Yaş Atölyemizde Neler Var?

8-10 Yaş çocuklarımız bu programı tamamlayarak Robokodkids Pro programına geçişi sağlayabilecekler. Bu atölyelerde kazanacağınız becerilerle çocuklarımız projeler yapmaya başlayacak.

Aylık plan 3 hafta boyunca atölye 4. hafta yapılanların pekiştirildiği ve sunum şeklindedir. Cumartesi veya Pazar günü kayıt yapılabilen atölyeler birbirlerinin tekrarı olduğu için birini kaçıran diğer gün gelerek telafi edebilecektir. Atölye süresi 4 hafta x 1,5 saat şeklinde gerçekleşir.

Peki bu atölyelerde neler var:

Kodlama

Kodlama vakti geldi! Scratch blok kodlama ile birlikte makey makey kullanarak müzik aletleri ve oyun konsolları üretiyoruz.

 1. Hafta: Scratch uygulaması ile tanışma. Oluşturduğumuz algoritmayı programa dönüştürme
 2. Hafta: Yeni ve  daha zor projelerle çalışıyoruz. Yeni oyunlar kodluyoruz.
 3. Hafta: Oyun hamurlarından oyun konsolları yapıyor, kendi oyunlarımızı oynuyoruz, müzik aletleri yapıp, kodluyoruz şarkılar üretiyoruz.
 4. Hafta: Yaptıklarımızı arkadaşlarımızla ve ailemizle paylaşma ve sunum vakti!

Elektronik

Tabletler veya cep telefonları nasıl çalışıyor? Robotlar bizi nasıl görüp duyuyor? Meraklı çocuklarımızın merak ettikleri bu sorulara cevap bulmak için elektronik devreler kurup robotların dünyasına giriş yapıyoruz.

 1. Hafta: Snap Circuit ile temel elektronik devre elemanlarını tanıyoruz ve örneklerimizi yapıyoruz.
 2. Hafta: Arduino devre kartı ve Mblok uygulaması ile tanışıyoruz ve ilk örneğimizi yapıyoruz
 3. Hafta: Mblok uygulaması ile arduino devre kartımızı kodlamaya devam ediyor ve yeni devre elemanlarını kullanıyoruz
 4. Hafta:Yaptıklarımızı arkadaşlarımızla ve ailemizle paylaşma ve sunum vakti!

3D Tasarım

Hepimiz defterimize bir şeyler karalar ve çeşitli nesneler çizeriz, peki ya bu çizimlerimizin gerçeğe dönüşebileceğini söylesem. gerçekten çok şaşıracaksın!

 1. Hafta: 3 boyut nedir? 3 boyutlu yazıcılar nasıl çalışır? sorularını yanıtlıyoruz ve 3 boyutlu kalemle ilk örneğimizi yapıyoruz
 2. Hafta: Tinkercad uygulaması ile tanışıyor ve ilk 3 boyutlu çizimlerimizi yapıyoruz.
 3. Hafta: Tasarım yeteneklerimizi geliştirmek için yeni tasarım örnekleri yapıyoruz ve kendi tasarladığımız bir projeyi 3 boyutlu yazıcıdan yazdırıyoruz.
 4. Hafta:Yaptıklarımızı arkadaşlarımızla ve ailemizle paylaşma ve sunum vakti!

Aynı temel bilgiler Programı 2. dönem de devam etmektedir. İlk dönemi tamamlayanlar 2. dönem Robokodkids Pro Atölyesine devam edebilirler